ul. Sobieskiego 18, 44-200 Rybnik
883397474

ODPOWIEDZI

miejsce-ludzie-działanie

Tzw. FAQ, czyli Frequently Asked Questions – Najczęściej Zadawane Pytania. W opisach wydarzeń staramy się zawrzeć jak najwięcej informacji, wiemy jednak że zestawienie odpowiedzi na zadawane nam pytania i wątpliwości w jednym miejscu ułatwi wiele 🙂

Jeśli nie ma tutaj pytań i odpowiedzi, których szukasz – pisz: [email protected]

ZAPISY

czy muszę się zapisywać na warsztaty?
TAK – ułatwi nam to ich przygotowanie i organizację, będziemy wiedzieć jakiej ilości osób się spodziewać i ile materiałów przygotować. Jest to również istotne z uwagi na zmieniające się obostrzenia zw. z COVID-19, pozwoli nam to odpowiednio i w bezpieczny sposób przygotować przestrzeń warsztatową.

jak mogę się zapisać?
Każdy warsztat ma stworzone na portalu Facebook wydarzenie oraz zawarte w nim odniesienie do strony umożliwiającej zakup wejściówek na nie. Samo zapisanie się przez udział w wydarzeniu na Facebooku nie jest wystarczające, gdyż nie daje nam pełnego obrazu planowanej ilości Uczestników. W przypadku braku możliwości bezpośredniego zakupu wejściówki przez portal evenea, prosimy o mailowy kontakt pod adresem: [email protected] i informację o ilości osób chcących zapisać się na dany warsztat. 

PŁATNOŚCI I FINANSE

jak mogę zapłacić za wejściówkę?

  • za pomocą systemu evenea – link do wydarzenia na portalu każdorazowo jest dostępny w wydarzeniu na facebooku oraz na stronie www.warsztatownia.eu (przycisk ZAPISZ SIĘ pod każdym wydarzeniem)
  • przelewem, po zapisaniu się drogą mailową w odpowiedzi z potwierdzeniem przyjęcia zapisów wskazany będzie numer konta do przelewu
  • gotówką w dniu wydarzenia, wymaga to jednak mailowego zapisu (patrz: jak mogę się zapisać)

czy mogę zapłacić gotówką w dniu warsztatów?
Tak, będzie taka możliwość, wymaga to jednak mailowego zapisu (patrz: jak mogę się zapisać)

co robicie z pieniędzmi z warsztatów?
Na cenę warsztatów składają się:

  • koszt wynagrodzenia osób prowadzących (chociażby symboliczny, czasami za koszt dojazdu, ale uważamy, że za pracę ludzi się płaci)
  • koszt zakupu materiałów na warsztaty w ilościach adekwatnych do ilości Uczestników (nie lubimy marnować zasobów)
  • koszt obsługi księgowej
  • koszt poczęstunku
  • koszt najmu lokalu i mediów
  • koszt infrastruktury do obsługi wydarzeń (portal evenea i koszty reklamy)

Nadwyżka, którą mamy nadzieję wygenerować przeznaczona zostanie na tzw. wkład własny (własne środki finansowe) w realizowanych przez Fundację Cylinder działaniach społecznych

dlaczego te warsztaty tyle kosztują?
Na cenę warsztatów składa się wiele czynników (patrz: co robicie z pieniędzmi z warsztatów). Głównie na ich cenę (wysoką w porównaniu z np. zajęciami w Domach Kultury) wpływa fakt braku jakiegokolwiek finansowania zewnętrznego, dotacji itp. Wszystkie aktualnie oferowane warsztaty funkcjonują na zasadach komercyjnych.

czy jest szansa, że kiedyś warsztaty będą tańsze?
Cały czas pracujemy nad wnioskami projektowymi, dzięki którym uda się chociaż częściowo dofinansować stałe koszty. Chcemy jednak utrzymywać odpłatność za udział w wydarzeniach, chociażby na symbolicznym poziomie.

UDZIAŁ W WARSZTATACH

czy muszę coś ze sobą przynieść na warsztaty?
W przypadku zapisów i płatności przez portal evenea, prosimy o zabranie ze sobą potwierdzenia zakupu wejściówki (wygenerowanej przez system evenea). Wystarczające będzie okazanie wejściówki w wersji on-lina (zrzut na ekranie), nie trzeba drukować tych potwierdzeń – szkoda papieru 😉

czy muszę zabrać swoje narzędzia?
W cenie wydarzenia zawarta jest kalkulacja niezbędnych materiałów do wykonania konkretnych produktów. Dysponujemy również odpowiednią ilością narzędzi potrzebnych do danych warsztatów (szydełka, druty, młotki, wiertarki itp.). Nie ma potrzeby zabierania swoich narzędzi, ale jeśli masz takowe i chcesz je zabrać – możesz 😉

czy mogę zabrać ze sobą to, co zrobię na warsztatach?
Oczywiście, cena warsztatów uwzględnia wykonanie i zabranie ze sobą wskazanej w opisie danego wydarzenia produktów. Czasami będą to rzeczy robione na szydełku, czasami jakieś elementy ozdoby, ale każdorazowo będzie możliwe zabranie owoców swojej pracy ze sobą. Niemniej, zachęcamy gorąco do zostawienia nam swoich wytworów – z pewnością znajdziemy im dobry dom czy to poprzez licytacje, aukcje, sprzedaż w tracie targów, wystaw itp. A dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczony zostanie na działalność statutową Fundacji Cylinder.

czy w zajęciach mogą brać udział osoby niepełnoletnie?
Jak najbardziej, konieczne jest jednak pisemne pozwolenie ze strony rodziców bądź opiekunów prawnych, dostarczone najpóźniej w dniu warsztatów.